Kategoria: Pierwsza drużyna

Transfery czas start

Miło nam poinformować, że zawodnikiem Wisły został Eryk Piekarz. 21-letni boczny obrońca lub pomocnik przychodzi do naszego klubu na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej występował w Koronie Góra Kalwaria. Witamy na pokładzie i życzymy sukcesów w naszym klubie.

Rywale w sezonie 2018/2019

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej opublikował skład oraz terminarz klasy A, gr. Warszawa II. Miejsce Amura Wilga, Burzy Pilawa (awans do LO) oraz Snajpera Sośninka (spadek do klasy B) zajmą KS Halinów (wcześniej grupa I), Rozwój Warszawa (wcześniej grupa III) oraz Wisła Maciejowice (spadek z LO). Sezon 2017/2018 kończyliśmy z Borem Regut, to sezon 2018/2019 dla odmiany zaczniemy z drużyną RKS-u, 18 lub 19 sierpnia w Regucie.

PEŁNY TERMINARZ

Klasa A, gr. Warszawa II

 1. Wisła Dziecinów
 2. Bór Regut
 3. Victoria Zerzeń
 4. Rozwój Warszawa
 5. CKS Celestynów
 6. Polonia II Warszawa
 7. Vulcan Wólka Mlądzka
 8. Wisła Maciejowice
 9. KS Puznówka
 10. PKS Radość
 11. KS Halinów
 12. OKS Otwock
 13. Advit Wiązowna
 14. Józefovia II Józefów

Podsumowanie sezonu 2017/2018

Trener Łukasz Hass: Obejmując ten zespół miałem wyobrażenie jak ma on funkcjonować. Musiałem to dostosować do zawodników oraz warunków pracy jakie stworzył mi zarząd, ale myślę że dużo z tych założeń udało się już wykonać. Przede wszystkim pracowaliśmy nad grą piłką, dobrą współpracą zespołową i pozytywnym nastawieniu. Atmosfera w zespole była dobra, co pozwala na duży komfort pracy. Każdy zawodnik jest bardzo ważnym elementem tej układanki, co pozwala bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość tego zespołu. W 16 meczach zdobyliśmy 33 punkty, strzelając 56 goli. Ktoś powie za dużo traciliście. A ja odpowiem lepiej wygrać 3:2 niż zremisować 0:0. W każdym spotkaniu do ostatniej sekundy walczyliśmy o pozytywny wynik i chyba nie było meczu w którym nie daliśmy z siebie 100%. Zrobiliśmy duży progres w stylu naszej gry i zajęliśmy najwyższe miejsce w historii klubu w rozgrywkach A klasy. Teraz udajemy się na zasłużony odpoczynek! Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, zarządowi, kierownikowi, kitmanowi, greenkeeperowi oraz kibicom. Cieszymy się z wyniku jaki osiągnęliśmy w sezonie 2017/18 i postaramy się go poprawić w przyszłym, w czym pomogą nam odpowiednio zaplanowany i przepracowany okres przygotowawczy. Chcemy nadal robić postępy i to jest cel nas wszystkich! KIBICE WISŁY wspieracie nas w tym!

Plan przygotowań do sezonu

Podokres wypoczynku biernego: 18.06. – 01.07.2018 r.
Podokres wypoczynku aktywnego: 02.07. – 15.07.2018r. – rozpiska treningowa

16 lipca – pierwszy wspólny trening

Sparingi:

 • 28-29 lipca  – Mazur II Karczew (LO)
 • 31 lipca – KS Konstancin (LO)
 • 4 sierpnia – Józefovia Józefów (LO)
 • 8 sierpnia  – MKS II Piaseczno (LO)
 • 11-12 sierpnia – Fenix Siennica (LO)

15 sierpnia – 1 runda Okręgowego Pucharu Polski

18-19 sierpnia – 1 kolejka sezonu 2018/2019

Koniec sezonu

Trener Łukasz Hass: Dobrze nastawieni wyszliśmy na ten mecz. Chcieliśmy od początku zdominować przeciwnika. Szkoda w ostatecznym rozrachunku straty 2 bramkowego prowadzenia i tylko remisu na zakończenie w sumie udanego sezonu. Udało się osiągnąć najlepszy wynik w historii klubu, a to był nasz cel! Dziękuję każdemu kto przyczynił się do tego: zawodnikom, zarządowi, kierownikowi, kitmenowi;) i greenkeeperowi;) oraz naszym kibicom. Bardzo na was liczymy w przyszłym sezonie!

Grad bramek z outsiderem

Trener Łukasz Hass: Veni Vidi Vici – tak w skrócie możemy opisać ten mecz. Przez większości czasu graliśmy bardzo dobrze, jednak mieliśmy chwile rozluźnienia które spowodowały stratę aż 3 goli. W piątek czeka nas ostatni mecz sezonu w którym walczymy o to by spełnić swoje założenia na tą rundę!
Snajper Sośninka – Wisła Dziecinów 3:8
Bramki: Woźniak, Banasiewicz, Moskwa, Moczulski, K. Młynarczyk, Hawryluk, Borkowski, Bobis