Obradował Zarząd MZPN… i namieszał

W dniu wczorajszym obradował Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w celu podjęcia kluczowych postanowień dotyczących zakończenia sezonu 2019/20 . Decyzje podjęte przez mazowieckich włodarzy są dosyć zaskakujące. 

KOMUNIKAT ZE STRONY ZWIĄZKU: Generalnie zadecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier.

Jednak kilka ważnych decyzji pozostawiono otwartych, w zależności od rozporządzenia władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. Jeśli takowe zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca; jeśli nie będzie zgody premiera, prawo do barażu o awans do III ligi (termin: 27 czerwca br. na neutralnym terenie) otrzymają zespoły z pierwszych miejsc, wyłonione na podstawie przepisów regulaminu § 16 ust. 3 pkt. 1 lit. d Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN. Zapis ten będzie obowiązywał we wszystkich klasach niższych niż ligi wojewódzkie; nie będą w nich także rozgrywane mecze barażowe o awans. Istotnym jest także postanowienie o braku spadków w odniesieniu do wszystkich klas rozgrywkowych Mazowieckiego ZPN; status quo zostaje utrzymane na następny sezon.  (Źródło: mzpn.pl)

Dla naszej Ligi oznacza to, że zespoły z miejsc 1-4 (Escola, Marcovia, Bug, Świt II) rozegrają między sobą mecze rewanżowe, jeśli pozwolą na to władze państwowe. Jeśli rząd nie wyda zgody na rozegranie zaległych meczy to o pozycji w ligowej tabeli w przypadku takiej samej ilości punktów nie będzie decydować bezpośredni pojedynek, a bilans bramkowy. W przypadku naszej Ligi nie ma to większego znaczenia ponieważ Escola Varsovia ma zarówno lepszy bilans bezpośrednich meczy jak i bramkowy. Zadecydowano także, że nie będzie konieczności rozgrywania meczy barażowych, a zespoły będące na miejscach dających prawo do gry w barażu awansują bezpośrednio. Jeśli rząd nie wyda zgody na rozegranie zaległych meczy z naszej Ligi awansuje zarówno Escola Varsovia jak i będąca na drugiej pozycji Marcovia Marki.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *