Nerwowość

Przegraną Wisły zakończył się mecz 17 kolejki Ligi Okręgowej pomiędzy zespołem z Dziecinowa, a OKS-em Otwock. Kibice oglądający to spotkanie zobaczyli 6 bramek całym meczu.

W pierwszej połowie strzelali tylko goście. Spotkanie w 17 minucie otworzył Filip Hrynkiewicz, który strzałem zza pola karnego pokonał Bartosza Gemzę. 16-letni bramkarz Wisły bliski był obrony tego strzału, jednak piłka po ręce wpadła do bramki gospodarzy. Dziesięć minut wynik spotkania po indywidualnej akcji podwyższył Kamil Gałązka i to OKS schodził na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie gra się bardziej wyrównała. Na boisku pojawił się kapitan Wisły – Kamil Banasiewicz, który rozpoczął spotkanie na ławce, ze względu na przeziębienie.

Już w 52 minucie Dawid Błaszkiewicz tchnął nadzieję w serca kibiców z Dziecinowa, kiedy to uderzeniem z 15 metrów nie dał szans broniącemu bramki OKS, Wojciechowi Krysiakowi. Była to pierwsza dogodna sytuacja Wisły w tym meczu i od razu przyniosła gola.

Radość ze zdobytej bramki nie trwałą długo bo dwie minuty po kontaktowej bramce gospodarzy, to goście wpisali się znowu na listę strzelców. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przy złym ustawieniu w polu karnym wykorzystał wspomniany wcześniej Hrynkiewicz i powiększył swój dorobek bramkowy.

Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola na wyeksploatowanym już boisku w Dziecinowie. W 79 minucie spotkania błąd przytrafił się Bartoszowi Gemzie, który nie zdołał utrzymać piłki w rękach po dograniu w pole karne, do piłki dobiegł Szymon Anruszko i nie pozstało mu nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. W 88 minucie po dograniu Dominika Cicheckiego, drugą bramkę zdobył Dawid Błaszkiewicz, ale to było wszystko na co było stać „Wiślaków” w tym spotkaniu.

Trener Grzegorz Ura: Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Straciliśmy bramkę i wkradła się w naszą grę nerwowość. Nie mogę odmówić chłopakom zaangażowania bo zostawili duża serducha na boisku za co im dziękuję. Mamy nad czym pracować w zimowym okresie przygotowawczym.

Wisła Dziecinów – OKS Otwock 2:4 (0:2)
Bramki: Dawid Błaszkiewicz (65., 86.) – Filip Hrynkiewicz (16., 68.), Kamil Gałązka (36.), Szymon Andruszko (79.)
Wisła: Gemza – Stosio (88. P. Wasążnik), Gajownik (40. Moskwa), Bylinka, Krawczyk (46. Banasiewicz), Kaczmarski, Cichecki, Kasprzak, Błaszkiewicz, Bobis (60. Giustiniani)
OKS: Krysiak – Łączyński, Szymański, Śmierzyński, Hrynkiewicz, Bąk (65.Andruszko), Bogusz (55. Napieraj), Wesołowski (70. Kuca), Gałązka, Rudnicki, Trzaskowski (80. Niedziółka)

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *